با استفاده از زیتون سیاه روغنی، شیرینی خاصی به غذاهایتان ببخشید

پلی فنول ها، که در چندین مدل تجربی، به ویژه در مطالعات حیوانی و کشت سلولی، اثرات محافظتی بر روی کبد گزارش شده است .

زیتون سیاه روغنی یکی از با کیفیت ترین زیتون هاست.

بالون کردن هپاتوسیت و استئاتوز کبد، از این رو به پیشگیری از آسیب بافت کبدی ناشی از CCl4 (0.6  ml/kg، داخل صفاقی دو بار در هفته به مدت 6 هفته کمک می کند.

MUFAs موجود در EVOO نقش اساسی در درمان و پیشگیری از استئاتوز کبد، ناشی از CCl4 (0.6 میلی‌لیتر/کیلوگرم، داخل صفاقی دو بار در هفته به مدت 6 هفته، هر دو به تنهایی یا در ترکیب با اجزای دیگر مانند n- بازی می‌کند.

3 PUFA به ویژه اسید دوکوزاهگزانوئیک (DHA, C22:6 n-3) و ایکوزاپنتانوئیک اسید مصرف EVOO التهاب را کاهش می دهد.

خطر آسیب کبدی را مهار می کند و از پیشرفت استئاتوهپاتیت از طریق عملکرد آنتی اکسیدانی محتویات پلی فنولی آن جلوگیری می کند.

علاوه بر این، نشان داده است که به طور قابل ملاحظه ای سیروز کبدی ناشی از CCl4 را در مدل موش کنترل می کند. علاوه بر این، وانگ و همکاران. (2014) نشان داد که مصرف EVOO باعث کاهش اختلالات در بافت کبدی و همچنین کاهش تشکیل بافت فیبری در موش‌های مسموم با شد.

مکانیسم های مسئول کاهش فیبروز کبدی با استفاده از EVOO شامل کاهش پراکسیداسیون لیپیدی و بیان اکتین عضله صاف α (α-SMA)، پروتئینی است که در ساختار سلول شرکت می کند.

یکی دیگر از اثرات ضد سرطانی محتوای پلی فنلی EVOO توسط  و همکاران گزارش شده است. (2014). علاوه بر این، خطر ابتلا به سرطان کبد از طریق مهار آنزیم گزانتین اکسیداز توسط همراه با کاهش تولید آنیون سوپراکسید، که از آسیب DNA محافظت می‌کند، محدود شد.

مطالعه دیگری گزارش داد که حدود 10 تا 80 میکرومولار از اولئوروپین پیش‌ساکه در EVOO یافت می‌شود هنگامی که به رده‌های سلولی کبدی انسانی اضافه می‌شود.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.