تاثیر استفاده از صندلی مناسب بر سلامت بدن

مردم به طور فزاینده ای بی تحرک می شوند، از جمله دانش آموزانی که در سطوح بالای آموزش ابتدایی شرکت می کنند.
با توجه به مدرسه، جوانان زمان زیادی را به صورت نشسته در صندلی پلاستیکی ویلایی و در خانه سپری می کنند که این امر بر سلامت آنها تأثیر منفی می گذارد.
به خصوص اگر محیط کار آنها از جمله مبلمان مدرسه تمام معیارهای فیزیولوژیکی، روانی، روحی و روانی را نداشته باشد. دستورالعمل های جامعه شناختی برای طراحی مبلمان سالم.
صندلی ها، به عنوان مبلمان مدرسه، بر اساس استانداردهایی طراحی شده اند که مطابقت ارگونومیک با ارتفاع بدن دانش آموزان را در نظر می گیرند.
کلاس های درس اسلوونی با صندلی پلاستیکی اداری مجهز شده اند. در تحقیقات دانش آموزی خود، ما به این موضوع علاقه مند بودیم.
آیا صندلی هایی که مطابق استاندارد طراحی شده اند برای نوجوانان مناسب هستند یا خیر و در صورت وجود، چه معیارهای اضافی باید از نظر کاربران رعایت شود.
این مطالعه شامل 192 دانش آموز سطح بالا (56.3 درصد دختر و 43.7 درصد پسر) با سن 1.7 ± 12.4 سال بود. روش تحقیق بر اساس روش کمی و کیفی است.
تفاوت آماری معنی داری بین جنسیت در هر دو گروه دانش آموزان مسن و جوان وجود ندارد. دانش آموزان روی صندلی پلاستیکی ترک ،سخت، ناراحت کننده و معمولی می نشینند که متناسب با نیاز آنها نیست.
آنها می خواهند از صندلی های راحت، نرم و چرخان با تکیه گاه و بازو استفاده کنند. این مطالعه نشان داده است که صندلی‌های مدرسه علاوه بر راحتی، باید نشستن پویا یا فعال را فراهم کنند.
مطالعه حاضر تأیید می‌کند که صندلی‌های مدرسه ایستا و دارای شکل سخت، حمایتی برای جوانان فعال و بی‌قرار ارائه نمی‌دهند.
بنابراین، طراحی صندلی پلاستیکی سلطنتی باید تغییر کند تا نیازهای فیزیکی، ارگونومیکی، شناختی و اجتماعی کاربران را برآورده کند.
 • منابع:
  1. School chair design and key criteria from the users’ point of view
 • تبلیغات: 
  1. تولید سوسیس های رژیمی با استفاده از رب گوجه!
  2. هواکش قوی که کل وسایل را بهم ریخت!
  3. پارچه مبلی که با نشستن بر روی آن رنگ عوض می کند!
  4. با کمک سیم مفتول می توان شاتل فضایی ساخت

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.