تولید بطری شیشه ای رنگی موجب زدن بارش و برف در مناطق خشک می شود

بسیاری از تولیدکنندگان بطری شیشه ای رنگی در چند سال گذشته مشکلاتی را در تهیه بطری ها گزارش کرده اند و از هزینه های بالاتر شکایت کرده اند. در کنار مشکلات رایج زنجیره تامین همه‌گیری، بطری‌های چین که منبع اصلی ایالات متحده است، از سال 2018 مشمول تعرفه‌های 25 درصدی شده‌اند. تولید در اوکراین، جایی که بطری‌ها بیشتر برای اروپا ساخته می‌شوند، عملاً متوقف شده است. جنگ با روسیه، کاهش عرضه.

اینها مشکلات دوره ای هستند. تولیدکنندگان شراب می توانند در کوتاه مدت، صرف نظر از اینکه چقدر دردناک باشد، سازگار شوند. نگرانی طولانی مدت بسیار فوری تر، بحران آب و هوا و چالش های زیست محیطی مرتبط است.

ممیزی های متعدد از ردپای کربن تولید شراب، بطری های شیشه ای، از تولید تا تحویل، را عامل بزرگ ترین درصد انتشار گازهای گلخانه ای از این صنعت دانسته اند.

ساخت بطری های شیشه ای به مقدار زیادی گرما و انرژی نیاز دارد، و شراب بطری، با تمام مواد بسته بندی لازم برای محافظت از ظروف شکننده، بارهای سنگینی هستند که برای ارسال به سوخت زیادی نیاز دارند. هر چه بطری ها سنگین تر باشند، سوخت بیشتری می سوزند و گازهای گلخانه ای بیشتری تولید می شود.

بطری

شاید جهان بتواند این را بپذیرد، به جز یک مشکل بزرگ دیگر: زمانی که آن بطری ها از شراب خالی می شوند، معمولاً دور ریخته می شوند. کل فرآیند تولید گازهای گلخانه‌ای که نیاز به انرژی دارد باید بارها و بارها تکرار شود.

از نظر تئوری، بازیافت بطری های شیشه ای باید به کاهش مشکل کمک کند. اما همانطور که جیسون هاس، مدیر کل تاکستان Tablas Creek در پاسو روبلز، کالیفرنیا، در یک پست وبلاگ اخیر توضیح داد، وضعیت بازیافت شیشه در ایالات متحده دلسرد کننده است.

آژانس حفاظت از محیط زیست تخمین می زند که تنها 31 درصد شیشه در ایالات متحده بازیافت می شود، در حالی که این میزان در اروپا 74 درصد و در سوئد، بلژیک و اسلوونی بیش از 95 درصد است.

آقای هاس گفت که در واقع از 31 درصد بدتر است، زیرا بیشتر آن شیشه خرد می شود و برای ساخت جاده ها به جای ذوب شدن برای شیشه های جدید استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.