خودکار چند رنگ فانتزی موجب ترکیدن کپسول گاز مسجدی در مشهد شد

تا قبل از انقلاب آمریکا، استعمارگران آمریکایی خودکار چند رنگ فانتزی و قلم  از اروپا وارد می کردند. می گویند اولین مدادهای چوبی در آمریکا توسط نجار به نام ویلیام مونرو ساخته شد. با این حال، این اولین طراحی قلم در کنکورد نیست.

به گفته هانری پتروسکی، فیلسوف تجربی هنری دیوید ثورو کشف کرد که چگونه با استفاده از خاک رس به عنوان یک کلاسور، یک مداد خوب بسازیم.

پس از این اختراع، کارخانه مدادسازی چارلز دانبار در همپشر، که از پدر ثورو به ارث رسیده بود، در سال 1821، جایی که او با استفاده از گرافیت مداد تولید می کرد، شناخته شد.

روش قلم زنی ویلیام مونرو پر زحمت اما کند بود. در اکتون، ماساچوست، صاحب یک کارخانه مدادسازی به نام Ebenezer Wood برای خودکارسازی تولید مداد کار می کرد. او ابتدا از اره های مدور استفاده کرد.

با این حال، Ebenezer Wood اختراع خود را ثبت نکرد. او تکنیک های خود را با کسانی که می پرسیدند در میان گذاشت. یکی از این افراد، ابرهارد فابر، پیشرو در تولید مداد شد.

تا پایان قرن نوزدهم، روزانه بیش از 240000 خودکار در آمریکا استفاده می شد. چوبی که بیشتر برای قلم ها استفاده می شد سرو قرمز بود. سرو قرمز معطر بود و هنگام برش خرد نمی شد. در اوایل دهه 1900 مواد سرو قرمز شروع به کاهش کرد.

زیرا تقاضا برای خودکار مدام در حال افزایش بود. در نتیجه اولین مداد مکانیکی در سال 1915 تولید شد. بعدها درختان جایگزین برای سرو سرخ پیدا شد. در سراسر جهان، سالانه بیش از 14 میلیون خودکار تولید می شود.

در 30 مارس 1858، هایمن لیمپمن اولین حق ثبت اختراع را برای چسباندن یک پاک کن به پشت مداد دریافت کرد. در سال 1862، لیمپمن حق اختراع خود را به قیمت 100 دلار به جوزف رکندورفر فروخت.

جوزف رکندورفر از فابر کاستل به دلیل نقض حق ثبت اختراع شکایت کرد. با این حال، در سال 1875، دادگاه عالی ایالات متحده حق ثبت اختراع جوزف رکندورفر را باطل اعلام کرد. حلقه فلزی که مداد را به پاک کن متصل می کند انگشتانه نام دارد.

مدادهای مدرن به صورت صنعتی با قرار دادن مخلوط پایه نازک گرافیت و پودر خاک رس بر روی میله های چوبی راه راه و پختن آنها تولید می شوند. این رشته های حاصل در فشار یا موم ذوب شده غوطه ور می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.