رویش درختی پهناور بر روی چاه نفت

همانطور که همه می دانید نفت یکی از محصولات مهم صادراتی است که تقریبا درآمد کل کشور از فروش آن به دست می آید و برای فهمیدن دلیل این ماجرا می توانید آراد برندینگ را در ادامه همراهی نمایید و مطالب مفیدی در خصوص این محصول به دست آورید.

نفت سنگین

امروزه دانشمندان جوان کشور در پی یافتن راهی برای کاهش گرانروی نفت سنگین صادراتی هستند تا بتوانند از این طریق میزان چسبندگی آن را کم کرده تا بتوانند از لوله های مخصوص به راحتی عبور دهند و به مصارف مختلفی برسانند، زیرا در صورت غلظت بالا نمی توان آن را به راحتی از زمین بیرون کشید.

از جمله مصارف نفت سنگین قشم، استفاده از آن در تولید روغن موتور، بنزین، گازوئیل، عطر، انواع چسب، تولید پلاستیک، تولید لوله و غیره می باشد که به صورت خام به رنگ مشکی و با غلظت بالا می باشد که همانطور در بالا بیان شد بدین شکل قابل استفاده نبوده و باید ابتدا پالایش شود و بعد مورد استفاده قرار گیرد.

در خصوص ارزش این محصول که همه خوب می دانند قیمت نفت سنگین بالا بوده و به صورت جهانی قیمت گذاری می شود، چرا که نفت منبع تجدید ناپذیر محسوب شده که در هر کشوری نیز یافت نمی شود، از این رو به آن طلای سیاه نیز گفته می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.