پیشینه زعفران از گذشته تا به امروز

باید گفت Crocus sativus عضوی از خانواده iridaceae است و استفاده از آن در مدیریت سلامت از زمان های قدیم رواج زعفران نگین پوشالی داشته است.
علاوه بر این، تحقیقات مبتنی بر آزمایش‌های بالینی و مدل‌های حیوانی از نقش آن در درمان بیماری بدون هیچ گونه عوارض جانبی شدید حمایت می‌کند.
هدف از این مطالعه، خلاصه‌ای از مطالعه زعفران و ترکیبات آن بر اساس in vivo و in vitro و نقش آن در درمان و پیشگیری از بیماری است.
 کلاله زعفران ترکیبی از اجزای مختلف است و مطالعات اخیر ثابت کرده است که زعفران و مواد موثره آن در مدیریت بیماری نقش اساسی دارد.
علاوه بر این، مطالعات بالینی مبتنی بر استفاده از زعفران ریحان و اجزای آن اثرات امیدوارکننده سلامتی را تایید کرده است.
 اگرچه زعفران از طریق تعدیل فعالیت آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد توموری، ضد میکروبی و ضد دیابتی نقش بالقوه‌ای در درمان و پیشگیری از بیماری دارد.
علاوه بر این، تحقیقات پیشرفته ای برای تشریح نقش زعفران در مدیریت سلامت و مکانیسم اثر آن در تعدیل فعالیت های بیولوژیکی مورد نیاز است.

مکانیسم دقیقی که توسط آن زعفران و اجزای تشکیل دهنده آن سمی می کنند نقش درمانی در پیشگیری از بیماری ها هنوز به طور کامل مشخص نشده است.
منتخب تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده است که زعفران تشکیل دهنده فعالیت آنزیم های مختلف درگیر در رادیکال آزاد را تعدیل می کنند.

داده ها حاکی از آن است که زعفران به کاهش التهاب کمک می کند مهار فعالیت آنزیم سیکولاکسیژناز زعفران مشهد تسکین می دهد.
زعفران نیز نقش بسیار مهمی در تومور نشان می دهد پیشگیری و برخی یافته ها حاکی از آن است که زعفران نگین سحرخیز و ترکیبات آن است.

 • منابع:
  1. Saffron (Crocus sativus) and its Active Ingredients: Role in the Prevention and Treatment of Disease
 • تبلیغات: 
  1. کابل برق را به جای ماکارانی مصرف کنید
  2. ثبت انحلال شرکت با مسئولیت محدود
  3. ظروف یکبار مصرف خود را با سرکه دوباره قابل استفاده کنید
  4. انتشار فیلم عجیبی که موجب گرانی مایع ظرفشویی شد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.