چرم تبریزی که با رنگ پس دادن طلوع و غروب خورشید را نشان می دهد

هنوز هم تقاضای زیادی برای چرم تبریز با کیفیت بالا وجود دارد. اما این تنها بخشی از این صنعت است. بیشتر حیوانات پوست کاملی ندارند و بسیاری از آنها دارای مارک هستند. حیوانات مسن‌تری که سال‌ها در مراتع با عوامل هوازدگی مواجه شده‌اند، پوستشان به‌واسطه عیوب آسیب دیده است.

Twin City Hide مجبور شده است از شرکت‌های کوچک‌تر گوشت گاو پوست‌های با کیفیت پایین‌تر را کنار بگذارد، زیرا هزینه پردازش آنها بیش از آن است که بتواند جبران کند. در پنج ماه اول سال جاری، این شرکت با کاهش 27 درصدی تولید مواجه شد و 20 درصد از موجودی فعلی آن در انبارها نشسته بود که ارزشی نداشت.

برانان که از سال 1976 در تجارت مخفی کار کرده است، می گوید: «هیچ کس مناقصه نمی دهد، کسی تلاشی برای خرید آنها ندارد.

به گفته Hidenet، یک شرکت تحقیقاتی بازار چرم، پوست یک گاو مارک دار در هفته 15 ژوئیه به قیمت 4 دلار رسید که از 81 دلار فقط پنج سال پیش کاهش یافت. ورا دوردیک، مدیر اجرایی و ناشر Hidenet، اضافه کرد که این فقط صنعت ایالات متحده نیست که در رنج است.

دوردیک گفت: «این یک بحران جهانی است. “بعضی ها می گفتند: “ما هنوز هیچ پوستی را دفن نکرده ایم.” اکنون آنها نمی توانند این را بگویند.

قبل از اینکه قسمت پایین بیفتد، پوست های ناقص می توانستند به کالاهای چرمی کوچک مانند کیف های دستی ارزان تبدیل شوند.

چرم

استفان سوثمان، رئیس انجمن پوست، پوست و چرم ایالات متحده مستقر در واشنگتن، یک گروه لابی صنعتی، گفت: یک درمان تکمیلی، مانند چاپ، پوشش پلی اورتان، یا صاف کردن پوست به جیر، می تواند نقاط زبر را صاف کند.

اما تا حدی به لطف پارچه های مصنوعی، دیگر اینطور نیست. به‌اصطلاح فست‌مد و ورزش – لباس‌هایی که اصلاً چرم ندارند – اکنون بر خرده‌فروشی‌های آمریکا تسلط دارند.

جان هوچستاین، معاون فروش پوست و چرم شرکت ملی بسته بندی گوشت گاو، یکی از چهار شرکت بزرگ بسته بندی گوشت در ایالات متحده، گفت: برای کسانی که هنوز به ظاهر چرم علاقه دارند، تقلیدها پیچیده تر شده اند و می توانند مانند چیز واقعی نفس بکشند.

بسیاری از چرم های مصنوعی از مواد پتروشیمی ساخته می شوند که برای برخی از مصرف کنندگان یک معضل زیست محیطی ایجاد می کند. بنابراین در حال حاضر، خریداران به دنبال چرم مصنوعی سازگار با محیط زیست هستند که از پوست میوه ها و پارچه های بازیافتی ساخته شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.